Praktické informace pro účastníky

 

Co je třeba udělat před příjezdem?

Pokud plánujete pouze jednodenní návštěvu, nemusíte v podstatě udělat nic – stačí se případně zorientovat v programu. Delší pobyt vyžaduje použít festivalový registrační systém, kde si můžete zajistit ubytování, permanentku či vybrat některou z tvůrčích dílen.

Učitelé se mohou zúčastnit festivalu prostřednictvím exkurzně-vzdělávací základny (EXOD) Sobotka, která nabízí plnou penzi, ubytování v sobotecké škole nebo soukromí, permanentku a možnost účasti na interpretační dílně.

Pro studenty máme připravený zvýhodněný balíček zahrnující tvůrčí dílnu dle výběru, nízkorozpočtové ubytování v místní sokolovně, permanentku a slevu na stravování.

Co po příjezdu?

Dostavte se k prezenci do Městského informačního centra (MIC) na náměstí, kde vám festivaloví delegáti předají veškeré informace týkající se dílen a pobytu. Na místě bude možné se ještě přihlásit na celotýdenní či jednodenní dílnu, která nebude plně obsazena. Zakoupíte zde také festivalové drobnosti, permanentky atd.

Veškeré dotazy a připomínky řešte prosím právě v MIC – ideálně se svým delegátem.
Všichni organizátoři festivalu budou označeni plackami.

Vstupné a permanentky

Permanentka platí na všechny festivalové pořady.
Kvůli omezené kapacitě Městského divadla probíhá rezervace vstupenek v den konání daných pořadů od 9 hodin v MIC. Rezervaci lze provést i na telefonním čísle 493 571 587.

Infrastruktura

Do Sobotky se pohodlně dostanete autobusem i vlakem.
Ve městě se lehce zorientujete, ubytování i veškeré festivalové prostory jsou v docházkové vzdálenosti. V centru se nachází lékárna, pošta i zdravotní středisko. Pobyt si můžete zpříjemnit i výlety – přímo v Sobotce je lovecký zámek Humprecht, nedaleko pak hrad Kost, údolí Plakánek, Prachovské skály či město Jičín.

Další organizační náležitosti

Zahrada Šrámkova domu je v době konání festivalu otevřena od 8.30 do 02.00 hodin. Vedle prostoru pro relaxaci zahrada slouží jako místo konání různých pořadů, účastníci jsou tudíž povinni v době jejich konání respektovat provozní řád festivalu. Samozřejmostí je dodržování platných hygienických nařízení, používání dezinfekce či ochrany nosu a úst a respektování dalších pokynů pořadatele. Upozorňujeme též na zákaz konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích centra města.