Vyprávění – dílna storytellingu pro dospělé

ilustrační fotka k vypravěčské dílně

Příběhem přemýšlíme, učíme se, prožíváme své sny. Příběh nás provází odmalička ve formě po­há­dek, mýtů a legend. Příběhy nás učí o světě a my tyto příběhy zase žijeme. Že už je tu mockrát slovo příběh? A bude ještě víckrát, až si budeme společně vyprávět tradiční příběhy z různých zemí.

Pomocí her a různorodých cvičení ve dvo­jicích i ve skupině si každý vyzkouší příběh zkoumat, ohledávat, pojmenovat si jeho základní principy a vyprávět ho pomocí své vlastní přirozenosti a auten­ticity v rovnováze s hereckými prostředky.

celotýdenní dílna, po–pá; cena: 2000 Kč

požadavky

Psací potřeby, zápisník a vzpomínky na oblíbené příběhy.

portrét Matěje Záhoříka
Matěj Záhořík

Matěj Záhořík (1987, Brno) – herec, vypravěč a lektor při Storytelling CZ, celostní muzikoterapeut, falešný iluzionista, skokan do dálky teoretik, zakladatel neznámých legendárních kapel, obdivovatel, filmař samouk, milovník vyprávění, propagátor otcovství a ticha. V současnosti v hereckém angažmá v brněnském divadle Polárka.

portrét Barbory Voráčové
Barbora Voráčová

Barbora Voráčová (1987, Brno) – vypravěčka, dramaterapeutka a spoluzakladatelka Storytelling CZ – organizace, která se zabývá vyprávěním příběhů. Učí lidi, jak v sobě najít vypravěče, věnuje se divadlu a autorskému psaní. Pracuje v organizaci Tichý svět, která se snaží usnadňovat život neslyšícím.