Jak začít s podcastem

ilustrační dílna k rozhlasové dílně

Máte nápad na vlastní podcast, ale nevíte, jak začít? Toto je ideální workshop pro vás!
Celý týden se budeme věnovat pouze jedné věci: Abychom z vašich nápadů natočili a nastříhali pilotní díly vašich nových podcastů.
Workshop vedený zkušenou audio­doku­menta­ristkou se stane inspirativním místem, kde se vaše nové podcasty zrodí.
Společně projdeme celým tvůrčím procesem od nápadu, natočení, přes editaci a střih až po praktickou otázku: Kde a jak svůj podcast vydám?

Průběžně celý týden budeme poslouchat vybrané podcasty ze světa i z Česka. Navzájem se budeme inspirovat vlastní prací a společnou diskusí nad ní. Inspirací pro téma podcastu může být i folklor v jakékoli podobě. Každý účastník bude samostatně pracovat na vlastním projektu s podporou ostatních. Společné poslechy, diskuse a spolupráce jsou klíčové proto, abychom se pohnuli z místa. Nápady, které přinesete, mohou být jakékoliv typu: dokumentární, publicistické, rozhovorové, fiktivní. Hlavní je, že máte chuť se vydat do světa zvuku – a pomáhat ostatním dělat to samé.

celotýdenní dílna, po–pá; cena: 2000 Kč

požadavky – v tomto případě netriviální

Každý účastník potřebuje laptop, rekordér a dobrá sluchátka – a jeden nebo více nápadů na podcast. Technické požadavky specifikuje po přihlášení lektorka, případně dříve info na dilny at sramkovasobotka.cz
portrét Brit Jensen
Brit Jensen

Brit Jensen je audiodokumentaristka a dramaturgyně původem z Dánska, která už mnoho let žije v ČR. Spolu s novinářkou Magdalenou Sodomkovou natočila první český true crime podcast Matematika zločinu. Je autorkou desítek audiodokumentů pro britské, dánské, australské i české rozhlasové stanice. V Českém rozhlase dramaturgovala první veřejnoprávní podcast Zhasni! a také založila a dramaturgovala cyklus autorských dokumentů DokuVlna na Radiu Wave. Její práce byly vybrány do prestižních mezinárodních soutěží vč. Prix Europa Radio. Za dokument Yusra plave o život získala novinářskou cenu a vysílala jej i BBC, Matematika zločinu vyhrála Prix Bohemia Radio 2018. V 2020 vydala spolu s Jiřím Slavičínským a Martinem Ožvoldem podcast Anatomie Strachu či podcast Terapie sdílením.