Díl-na-na-říká-ní-Ti-Tý-jo-ne-skočím, ne-asi-né! aneb Řekni to skokem! (pro děti od 6 do 11 let)

temná oblaka nad Sobotkou

Děti naučí lektora Petra, co znamená si hrát. Ukážou mu, co všechno dokáže švihadlo předvést, když se k němu s úctou a poctivostí člověk chová a správně jej uchopí. Dozví se, co stojí za to si vyprávět a co se jen tak říká, aby řeč nestála. Co má cenu si pamatovat a co za to až tak nestojí. Co dělat, když tě v divadle napadne nápad a jak se mu bránit, aby to člověk přežil, jakou atmosféru dokážou vytvořit plamínky svíčky, jak se dá plavat v řece, kde neteče žádná voda, kolik je potřeba vzduchu pro sfouknutí dvaceti svíček. Zjistí, že když na vás v divadle někdo kouká, že je to v pořádku a my mu nedáme na budku, i když je to nepříjemné, neboť je to s největší pravdě­podob­ností divák a ten se v divadle dá čekat a tak se naučíme, jak to udělat, aby se z toho nepříjemného pocitu stalo příjemné lechtání.

celotýdenní dílna, po–pá; cena: 700 Kč

požadavky

Každý účastník bude potřebovat především sebe. Otevřenou mysl a švihadlo, nebo provaz délky švihadla. Každý jednu svíčku.

portrét Petra Pochopa
Petr Pochop

Petr Pochop (1975, Jilemnice) v roce 2000–2003 studoval na VOŠ Herecká Praha Michle obor činoherní herectví u doc. Václava Martince, Feng-Jün Song a Antonie Hegerlíkové, v letech 2012–2014 absolvoval dvouletý kurz na DAMU – KATAP u prof. Ivana Vyskočila. Po absolvování VOŠH založil nejprve Malé Vinohradské divadlo, dnes známé pod názvem D21, kde je kmenovým hercem a příležitostně i lektorem. Od roku 2011–2015 učitelem dramatické výchovy na ZUŠ – Biskupská Praha, Od roku 2015 až po současnost učitelem a vedoucím dramatického oboru na ZUŠ – Ilji Hurníka.