Sobotka učitelská

Učitelé – nejen českého jazyka a literatury – k festivalu neodmyslitelně patří již od jeho počátků. Je tomu snad právě proto, že zároveň s festivalem vznikla i sobotecká odnož Exkurzně vzdělávací základy EXOD; jeho účastníci mají v ceně 4 650 Kč (4 250 Kč pro pracovníky ve školství, kteří jsou členy ČMOS) ubytování, plnou penzi, permanentku a vlastní recitační dílnu – nemohou tedy z časových důvodů navštěvovat jiné celotýdenní dílny, mohou si ovšem dokoupit odpolední učitelské dílny. Za účast na EXODu lze získat potvrzení MŠMT o dalším vzdělávání. Přihlašování neprobíhá skrze objednávkový formulář, ale za pomoci tohoto dokumentu.

 

Již tradičně proběhne v neděli 30. června mezi 11 a 17 hodinou barcamp – neformální jednodenní konference, setkání lidí, kteří se rádi podělí o nápady ze své školní praxe. Chceme, aby pro vás byla tato setkání katarzí uplynulého školního roku a inspirací pro další školní rok. A jaké je letošní téma? Třída, která znamená svět. V souladu s celofestivalovým tématem se zaměříme na tvůrčí a výchovnou dramatiku ve školní výuce. Na barcampu může promluvit každý, kdo by se rád podělil o své profesní zkušenosti. Přihlásit se lze do 31. května 2019 zde, moderovat bude Josef Šlerka.

 

Pokud jste učitelé v činné službě a chtěli byste na Šrámkovu Sobotku dostali příspěvek z Fondu kulturních a sociálních potřeb, rádi vám s jeho vyřízením pomůžeme – v objednávkovém formuláři prosím vyplňte do poznámky FKSP, ozveme se vám.